Бухгалтерський облік у банках України (2001)

ДОДАТКИ





























































Додаток 19

ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ЧЕКОВОЇ КНИЖКИ (РОЗРАХУНКОВОГО ЧЕКА)

Для отримання чекової книжки підприємство подає до банку-емітента заяву в одному примірнику, підписану особами, яким надане право підпису документів для здійснення розрахунково-грошових операцій, та засвідчену відбитком печатки.

Для отримання чекової книжки (розрахункового чека) фізична особа подає до банку-емітента заяву в одному примірнику (додаток 20). Заява визначеної форми заповнюється клієнтом від руки або з використанням технічних засобів за всіма зазначеними в ній реквізитами.

У заяві та талоні до неї чекодавець ставить номер рахунка, з якого здійснюватиметься оплата чеків. Заява приймається банком протягом 30 календарних днів з дати її складання.

У разі потреби дозволяється одночасне надання підприємству за однією заявою кількох чекових книжок із зазначенням загальної суми ліміту за рахунок депонованих чекодавцем коштів. На зворотному боці заяви чекодавець самостійно зазначає суму ліміту за кожною книжкою.

Заповнена клієнтом заява подається до банку-емітента. Відповідальний виконавець встановлює особу клієнта за документом, що засвідчує особу, перевіряє правильність заповнення заяви, наявність коштів на рахунку, відповідність підпису і відбитка печатки чекодавця наданим у картці зі зразками підписів і відбитком печатки, подає заяву на підпис головному бухгалтеру і керівнику установи банку або особам, яким надане право такого підпису, і передає її разом з талоном до каси.

Касир проставляє на заяві та талоні до неї номери чеків і передає відповідальному виконавцю чекову книжку разом із заявою під розписку в талоні. Талон до заяви залишається в касі.

Відповідальний виконавець перевіряє наявність усіх чеків у чековій книжці та на внутрішньому боці обкладинки чекової книжки, зазначає: назву чекодавця (для фізичних осіб — прізвище, ім’я, по батькові чекодавця, дані документа, що засвідчує його особу), номер рахунка, з якого сплачуються чеки, строк дії чекової книжки, ліміт чекової книжки.

Потім він вписує в кожний чек такі реквізити:

а) назву і код (номер) банку-емітента (банк може ставити свій штамп);

б) назву чекодавця (для фізичних осіб — прізвище, ім’я, по батькові чекодавця, дані документа, що засвідчує його особу) і номер його рахунка, з якого здійснюється оплата чеків. Дозволяється ставити штамп із назвою чекодавця.

Під час видачі фізичній особі розрахункового чека відповідальний виконавець заповнює такі його реквізити:

Продовження додатка 19

а) назву і код (номер) банку-емітента (банк може ставити свій штамп);

б) прізвище, ім’я, по батькові чекодавця, дані його паспорта або документа, що його замінює, на чеку та на корінці чека, ідентифікаційний номер;

в) номер рахунка, з якого здійснюється оплата чека;

г) суму цифрами та словами;

ґ) строк дії чека;

д) число, місяць та рік видачі чека (місяць має бути написаний літерами, дата видачі чека має відповідати його реальній видачі);

е) на зворотному боці корінця чека — окремими сумами суму чека, яка була внесена готівкою, і суму, що була переказана у безготівковій формі з рахунка фізичної особи.

Чекодавець ставить свій підпис на розрахунковому чеку та його корінці.

Оформлена розрахункова чекова книжка (розрахунковий чек) разом із заявою передається працівнику банку, який здійснює контроль, перевіряє правильність її (його) оформлення і ставить контрольний підпис. Чекова книжка (на зворотному боці обкладинки) або розрахунковий чек засвідчується печаткою банку та повертається разом із заявою до каси.

Касир перевіряє наявність чеків у чековій книжці, підписує талон і повертає його відповідальному виконавцю для списання чекової книжки з позабалансового рахунка, призначеного для обліку бланків суворої звітності. У разі отримання фізичною особою одного розрахункового чека касир відокремлює корінець від чека і видає оформлений чек чекодавцю, а корінець повертає відповідальному виконавцю для списання чека з позабалансового рахунка, призначеного для обліку бланків суворої звітності.

Банк зобов’язаний під розписку на заяві ознайомити особу, яка одержує чекову книжку, про порядок заповнення чеків, а також попередити чекодавця про його відповідальність за втрачені або викрадені чеки. Якщо під час оформлення чекової книжки (розрахункового чека) допущено помилку, то вона (він) уважається зіпсованою (им) і замість неї (нього) виписується нова чекова книжка (розрахунковий чек). У цьому разі впоперек чекової книжки (розрахункового чека) робиться напис «Зіпсовано», зазначається дата, і цей запис підписує відповідальний виконавець. Зіпсована чекова книжка (розрахунковий чек) разом зі звітністю передається до бухгалтерії банку та додається до ордера позабалансового рахунка, призначеного для обліку бланків суворої звіт¬ності.

Банк веде позасистемний облік номерів розрахункових чеків у реєстраційних картках, де зазначається номер рахунка, з якого здійснюватиметься оплата чеків, дата видачі книжки, номери чеків, строк дії книжки, для яких розрахунків видано книжку.

Закінчення додатка 19

ПОРЯДОК ЗАПОВНЕННЯ ЧЕКІВ ІЗ РОЗРАХУНКОВИХ ЧЕКОВИХ КНИЖОК

І ЇХ ВИКОРИСТАННЯ

1. Чеки заповнюються від руки чорнилом, кульковою ручкою або з використанням технічних засобів. Підписуються чеки чорнилом або кульковою ручкою.

2. Назва отримувача вписується після слів «Кому».

Під час розрахунків за товари (виконані роботи, надані послуги) в рядку «Сплатіть за цим чеком» зазначається загальна назва товарів (виконаних робіт, наданих послуг), а також номер та дата рахунка, на оплату якого виписано чек.

3. Чеки підписує власник книжки або з його доручення вповноважені особи, які мають право підпису. Чеки скріплюються відбитком печатки чекодавця.

4. Будь-які виправлення в чеку не дозволяються.

5. Власнику забороняється передавати чекову книжку будь-якій іншій юридичній або фізичній особі, а також підписувати незаповнені бланки чеків та засвідчувати їх відбитком печатки.

6. Розрахункові чеки використовуються тільки для безготівкових переказів з рахунка чекодавця на рахунок отримувача коштів і не підлягають сплаті готівкою.

7. Одночасно з виписуванням чека на його корінці зазначається назва отримувача коштів, номери документів, що оплачуються, сума і залишок ліміту (крім випадків, коли за чинними правилами розрахунків чеками ці реквізити заповнюються касиром транспортної організації або підприємством зв’язку).

8. Головні бухгалтери підприємств, які ведуть розрахунки чеками, зобов’язані періодично перевіряти:

а) правильність використання чеків особою, яка вповноважена їх підписувати;

б) правильність виведення залишків ліміту на корінцях чеків, а на звороті останнього перевіреного корінця чека робити позначку за своїм підписом (підписом заступника головного бухгалтера);

в) відповідність суми на корінцях чеків записам у виписках з особового рахунка в банку.





























Додаток 29

Основні терміни, що стосуються вексельних операцій

аваліст — особа, що поручається за повний або частковий та своєчасний платіж за векселем, перебираючи на себе вексельне зобов’язання за чужим вексельним боргом. Аваліст відповідає так само, як і особа, зобов’язання якої він забезпечив;

аваль — 1) надпис про забезпечення платежу за векселем;

2) забезпечення платежу за векселем;

авалювання — зобов’язання, узяте будь-якою особою, оплатити вексель повністю або частково за одну із зобов’язаних за векселем осіб у разі несплати векселя платником у строк або в разі неможливості одержати платіж за векселем у строк;

акцепт — засвідчена підписом трасата або іншої особи (посередника в акцепті) згода оплатити переказний вексель у тому вигляді, в якому його пред’явлено до платежу. Акцепт може бути безумовним або обмеженим частиною вексельної суми. Якщо за час від акцепту до пред’явлення векселя до платежу в текст векселя було внесено зміни без згоди акцептанта, останній відповідає тільки згідно з умовами наданого ним акцепту; для надання акцепту достатньо підпису трасата на лицьовому боці векселя;

акцептант — особа, яка бере на себе зобов’язання платежу за переказним векселем (трасат або посередник в акцепті). Акцептант відповідає згідно з умовами свого акцепту;

акцептування (акцептація) — проставляння на векселі акцепту;

алонж — додатковий аркуш паперу, що додається до векселя для проставляння надписів, коли на зворотному боці векселя бракує вільного місця для виконання надписів;

банк — установа, яка здійснює банківську діяльність і має статус юридичної особи;

безоборотний індосамент — передавальний індосамент, за яким індосант знімає з себе будь-яку відповідальність за векселем. Включає застереження «Без повертання на мене», «Без відповідальності» або інший рівнозначний надпис;

безперервність низки індосаментів — полягає в тому, що через послідовну низку індосаментів кожний індосат одержав вексель за іменним індосаментом на власне ім’я, бланковим або індосаментом на пред’явника;

бланковий індосамент — індосамент без зазначення певної особи, за яким векселедержатель передає всі права придбавачу векселя. Бланковий індосамент може складатися лише з підпису векселедержателя. Вексель, з проставленим бланковим індосаментом, підлягає оплаті пред’явнику і може бути переданий далі через просте передавання самого векселя до того часу, доки не буде вчинено повного індосаменту.

Векселедержатель може перетворити бланковий індосамент у повний, виконавши над підписом бланкового індосанта вказівку на певну особу.

Чинним є тільки бланковий індосамент на звороті векселя;

векселедавець — особа, яка видала вексель;

векселедержатель — особа, яка володіє векселем на підставі вексельного або цивільного права (у разі правонаступництва, як розпорядник майна, викупу з конкурсної маси тощо). Векселедержатель — особа, яка володіє векселем, що виданий або індосований цій особі чи з її наказу, або індосований на пред’явника, або через бланковий індосамент чи на підставі інших законних прав;

вексель — безумовне грошове зобов’язання, правовий статус якого регулюється законодавством про вексельний обіг, за яким одна особа зобов’язана сплатити іншій визначену суму коштів у визначений строк;

вексельні реквізити — обов’язкові елементи тексту векселя, що в сукупності становлять вексельне зобов’язання та перетворюють його з простого цивільного боргового зобов’язання в зобов’язання, що регулюється нормами законодавства про вексельний обіг;

видача векселя — первинне вручення векселя, складеного однією особою на користь іншої особи — векселедержателя або ремітента;

визначено-доміцильований вексель — доміцильований вексель, в якому векселедавцем зазначено не тільки місце платежу, що відрізняється від місцезнаходження платника, а й третю особу, яка здійснюватиме платіж — доміциліата;

дамно — особлива комісія за інкасування іногородніх документів, яка включає комісійну плату банку своєму кореспонденту і власні витрати банку на організацію і проведення операції з інкасування іногородніх документів;

дисконт — різниця між повною (номінальною) сумою векселя та сумою, що сплачена за придбання векселя, за умови, що остання сума менша ніж номінальна;

добросовісний векселедержатель — векселедержатель, який придбав вексель добросовісно, тобто був неінформований про можливі обставини (насильство, примушення, обман, помилка, підробка тощо), які призвели до визнання неправомірності видачі або передавання векселя;

довіритель — сторона угоди (договору), від імені і за рахунок якої банку доручається проведення операції з векселем (векселями);

доміциліант — платник за векселем, який уповноважує доміциліата здійснити платіж за векселем у місці доміциляції — місцезнаходження доміциліата. Місцезнаходження платника і доміциліата є різними. Право доміцилювати вексель, тобто визначати особливе місце платежу (населений пункт, відмінний від місцезнаходження особи, яка зазначена як платник за векселем), належить виключно векселедавцю як щодо простих, так і щодо переказних векселів;

доміциліат — особа, що виступає як особливий платник за векселем доручення і за рахунок доміциліанта. Місцезнаходження такої особи і доміциліанта різні;

доміцильований вексель — вексель, в якому зазначено особливе місце платежу, що відрізняється від місцезнаходження особи, яка зазначена як платник за векселем;

доміциляційна формула — надпис на векселі, що обумовлює особливе місце платежу, яке відрізняється від місцезнаходження особи, яка зазначена як платник за векселем. Учиняється векселедавцем;

доміциляція — призначення особливого місця платежу за векселем, відмінного від місцезнаходження платника за векселем, способом проставляння доміциляційної формули. Складаючи вексель, векселедавець може зазначити не тільки особливе місце платежу, а й особу, яка оплатить вексель у місці доміциляції. Якщо таку особу не визначено, то це означає, що її може назвати трасат у своєму акцепті. Коли він цього не зробить, то вважається, що акцептант сам виконає платіж у місці доміциляції;

законний векселедержатель — векселедержатель, який обґрунтовує своє право володіння векселем на підставі законодавства про вексельний обіг. Законним векселедержателем визнається особа, яка може довести своє право вимоги за векселем на підставі самого векселя, тобто особа, чиє право ґрунтується на безперервній низці індосаментів. Законний векселедержатель зобов’язаний повернути вексель попередньому власнику векселя лише в тому разі, якщо придбав вексель недобросовісно або під час придбання векселя припустився серйозної необережності;

заставний індосамент — індосамент, за яким вексель не переходить у власність, а перебуває у векселедержателя на підставі заставного права. За заставного індосаменту векселедержатель може передавати вексель іншій особі тільки в порядку передоручення. У текст заставного індосаменту включається застереження «Валюта в заставу» або інше рівнозначне;

іменний вексель — вексель без права його індосування першим векселедержателем іншій особі. При цьому в текст векселя векселедавець включає вказівку «не наказую», «без права передавання» або інше рівнозначне. Утім іменний вексель може бути переданий у порядку і з наслідками звичайної цесії;

індосамент — спеціальний надпис на векселі, за яким векселедержатель передає всі або тільки певні права придбавачу векселя. Індосамент має бути безумовним. Частковий індосамент є недійсним. Індосамент буває передавальним, передорученим і заставним, кожний з яких, у свою чергу, може бути іменним, бланковим і на пред’явника;

іменний індосамент — індосамент, за яким векселедержатель передає всі або тільки певні права придбавачу векселя, зазначаючи особу, якій або з наказу якої має бути здійснений платіж;

індосамент на пред’явника — передавальний індосамент із зазначенням невизначеної особи — пред’явника. Має силу бланкового індосаменту;

індосант — векселедержатель, який передав вексель за індосаментом;

індосат — векселедержатель, який одержав вексель за індосаментом;

індосування — передавання векселя іншій особі за індосаментом;

інкасування (інкасація) — здійснення банком з доручення комітента (законного векселедержателя) операцій з векселями та супровідними комерційними документами (на підставі одержаних від комітента інструкцій) з метою:

1) одержання платежу та/або акцепту;

Продовження додатка 29

2) передавання векселів та комерційних документів проти платежу та/або акцепту;

3) передавання векселів та комерційних документів на інших умовах;

іногородній вексель — вексель, який підлягає оплаті в іншому ніж місцезнаходження векселедержателя населеному пункті;

клієнт — особа, яка має рахунок в банку або для якої банк погодився інкасувати, оплачувати, гарантувати чи зберігати векселі, включаючи банк, який має рахунок в іншому банку;

комітент — сторона угоди (договору), за рахунок якої банку доручається виконання операції з векселем (векселями) від власного імені банку;

копія векселя — письмове відтворення векселя з усіма його частинами і подробицями як з лицьового, так і зі зворотного боків. Копія виготовляється і засвідчується векселедержателем;

кредитний ризик — ризик несплати позичальником суми основного боргу за кредитом і відсотків за ним;

місцевий вексель — вексель, який підлягає оплаті у місці знаходження векселедержателя;

надписувач — будь-яка особа (крім платника за векселем), яка поставила свій підпис на векселі та взяла на себе відповідальність за оплату векселя в строк;

невизначено-доміцильований вексель — доміцильований вексель, в якому векселедавцем зазначено лише місце платежу, відмінне від місцезнаходження платника, але не зазначено третьої особи, що здійснюватиме платіж, — доміциліата;

номінальна сума векселя — сума, яка підлягає сплаті за векселем, без урахування обумовлених у тексті векселя процентів;

операційний ризик — ризик, що виникає внаслідок людських, технічних і технологічних помилок. Операційний ризик часто асоціюється з ризиком неплатежів або затримки платежів, а також з порушенням умов угод і невиконанням зобов’язань. Включає також і регулятивний ризик — ризик зміни нормативів діяльності організації внаслідок змін нормативів органами законодавчої та вищої влади;

особа — юридична особа, її філія, відділення та інший відокремлений підрозділ, що не має статусу юридичної особи, яка має право брати зобов’язання за векселем або укладати угоди, що спричиняють перехід прав за векселем;

особа, яка відповідає в порядку регресу — трасант, індосанти і авалісти;

особлива адреса платежу — адреса платника, де здійснюватиметься платіж за векселем. Зазначається векселедавцем простого або переказного векселя чи акцептантом переказного векселя, якщо до акцепта її не обумовив трасант;

особливий платник — особа, яка має здійснити платіж за векселем з доручення, за рахунок і від імені іншої особи — платника за векселем. Міс¬цезнаходження такої особи і особливого платника можуть як збігатися, так і не збігатися;

переоблік векселя — обліковування банком в іншому банку векселя, вже облікованого першим банком;

передавальний індосамент — індосамент, за яким вексель переходить у власність іншої особи. За передавальним індосаментом індосату переходять усі права, які належали індосанту, і він бере на себе відповідальність за оплату векселя, якщо тільки він не обумовив інше. Передавальний індосамент буває повним, бланковим і на пред’явника;

передоручений індосамент — індосамент, за яким вексель не переходить у власність іншої особи. За передорученим індосаментом індосату передаються певні права від власного імені і з доручення індосанта для здійснення визначених власником векселя юридичних дій, потрібних для охорони його прав;

переказний вексель — вексель, виданий у формі безумовної пропозиції (наказу) здійснити платіж;

перший векселедержатель — векселедержатель, на користь якого видано вексель;

письмовий вексель — надрукований друкарським способом, на друкарській машинці чи принтері або свідомо відтворений в іншій формі;

повна сума векселя — сума, яка підлягає сплаті за векселем, з урахуванням обумовлених в тексті векселя процентів;

повний індосамент — іменний передавальний індосамент. Вексель з повним індосаментом підлягає оплаті з наказу особи, на ім’я якої виконано індосамент, і надалі може бути переданий лише за індосаментом цієї особи;

порто — особливий збір на покриття поштових та інших витрат банку на одержання платежів за іногородніми векселями;

право регресу — право зворотної вимоги. Законний векселедержатель має право у разі неможливості отримати платіж за векселем у строк притягти попередніх індосантів до відповідальності і вимагати сплати вексельної суми від кожного з них;

пред’явник — особа, яка володіє векселем, що підлягає оплаті невизначеній особі (пред’явнику), або останнім бланковим індосаментом на векселі;

представник — службова особа організації — правонаступника або розпорядника майна, або будь-яка особа, що має повноваження діяти від імені іншої особи;

придбання векселя — одержання векселя у власність через купівлю, облікування, заставу, видачу або повторну видачу, дарування, спадщину або іншу добровільну угоду, яка породжує майнове право на вексель;

примірник векселя — один з векселів, які в сукупності становлять комплект переказного векселя. Усі примірники мають ідентичний зміст і самостійний обіг; водночас усі примірники становлять одне вексельне зобов’язання. У тексті примірника має бути зазначений його порядковий номер: перший (прима), другий (секунда), третій (терція) тощо; в іншому разі

кожний примірник розглядається як самостійний вексель. Примірники виготовляються трасантом;

простий вексель — вексель, виданий у формі безумовного зобов’язання здійснити платіж;

протест — офіційно засвідчена вимога здійснення встановлених законодавством про вексельний обіг дій за векселем і свідчення про їх невиконання. Протест є фактом, який свідчить про ухиляння від чинного порядку обігу векселя, а отже, і про настання певних правових наслідків;

процентний ризик — ризик зменшення суми чистого процентного (дисконтного) доходу або збільшення процентних (дисконтних) витрат унаслідок зміни процентних ставок на ринку;

ремітент — перший векселедержатель переказного векселя; особа, на користь якої видано переказний вексель;

ризик ліквідності — ризик того, що в банку буде обмаль грошових коштів, щоб виконати свої платіжні зобов’язання у встановлені строки;

торгівля векселями — здійснення банком цивільно-правових угод з векселями, які передбачають внесення грошової компенсації в разі їх поставки новому власнику на підставі договорів доручення чи комісії за рахунок клієнтів (брокерська діяльність) або від власного імені та за власний рахунок з метою перепродажу третім особам (дилерська діяльність);

трасант — векселедавець переказного векселя;

трасат — особа, зазначена як платник за переказним векселем;

трасування — видача переказного векселя на трасата;

тратта — переказний вексель відносно трасата (акцептанта). Використовується як синонім переказного векселя;

установа банку — зареєстрований відокремлений підрозділ банку, який не має статусу юридичної особи (територіальне управління, обласна чи міська дирекція, філія, відділення), включаючи іноземну філію.



































Додаток 39

1. Казначейські та міжбанківські операції

10. Готівкові кошти.

100. Банкноти та монети.

1001 |А|. Банкноти та монети в касі банку.

1002 |А|. Банкноти та монети в касі безбалансових установ банку.

1003 |А|. Банкноти та монети в обмінних пунктах.

1004 |А|. Банкноти та монети в банкоматах.

1005 |А|. Банкноти та монети, інкасовані для перерахунку.

1007 |А|. Банкноти та монети в дорозі.

101. Дорожні чеки.

1011 |А|. Дорожні чеки в касі банку.

1012 |А|. Дорожні чеки в касі безбалансових установ банку.

1013 |А|. Дорожні чеки в обмінних пунктах.

1017 |А|. Дорожні чеки в дорозі.

11. Банківські метали.

110. Банківські метали.

1101 |А|. Банківські метали в банку.

1107 |А|. Банківські метали в дорозі.

12. Кошти у Національному банку України.

120. Кошти до запитання в Національному банку України.

1200 |А|. Кореспондентський рахунок у Haціональному банку України.

1203 |А|. Кошти обов’язкових резервів, що резервуються в Національному банку України.

1207 |А|. Нагромаджувальний рахунок у Національному банку України.

1208 |А|. Нараховані доходи за коштами до запитання в Національному банку України.

121. Строкові депозити в Національному банку України.

1211 |А|. Кошти, надані Національному банку України за операціями репо.

1212 |А|. Короткострокові депозити в Національному банку України.

1218 |А|. Нараховані доходи за строковими депозитами в Національному банку України.

13. Кошти Національного банку України.

130. Кореспондентський рахунок Національного банку України в іншому банку.

1300 |П|. Кореспондентський рахунок Національного банку України в іншому банку.

1308 |П|. Нараховані витрати за кореспондентським рахунком Національного банку України в іншому банку.

131. Короткострокові кредити, які отримано від Національного банку України.

1310 |П|. Овердрафт за кореспондентським рахунком у Національному банку України.

1311 |П|. Кошти, які отримано від Національного банку України за операціями репо.

1312 |П|. Короткострокові кредити, які отримано через аукціон від Національного банку України.

1313 |П|. Ломбардні кредити, які отримано від Національного банку України.

1316 |П|. Короткострокові стабілізаційні кредити, які отримано від Національного банку України.

1317 |П|. Інші короткострокові кредити, які отримано від Національного банку України.

1318 |П|. Нараховані витрати за короткостроковими кредитами, які отримано від Національного банку України.

132. Довгострокові кредити, які отримано від Національного банку України.

1322 |П|. Довгострокові кредити, які отримано через аукціон від Національного банку України.

1325 |П|. Довгострокові кредити, які отримано за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій.

1326 |П|. Довгострокові стабілізаційні кредити, які отримано від Національного банку України.

1327 |П|. Інші довгострокові кредити, які отримано від Національного банку України.

1328 |П|. Нараховані витрати за довгостроковими кредитами, які отримано від Національного банку України.

133. Строкові депозити Національного банку України.

1332 |П|. Короткострокові депозити Національного банку України.

1335 |П|. Довгострокові депозити Національного банку України.

1338 |П|. Нараховані витрати за строковими депозитами.

14. Казначейські та інші цінні папери, що рефінансуються Національним банком України, та цінні папери, емітовані Національним банком України.

141. Боргові цінні папери, що рефінансуються Національним банком України, у портфелі банку на продаж.

1410 |А|. Облігації внутрішньої державної позики, що рефінансуються Національним банком України, у портфелі банку на продаж.

1411 |А|. Інші боргові цінні папери центральних органів державного управління, що рефінансуються Національним банком України, у портфелі банку на продаж.

1412 |А|. Боргові цінні папери місцевих органів державного управління, що рефінансуються Національним банком України, у портфелі банку на продаж.

1416 |КА|. Неамортизований дисконт за борговими цінними паперами, що рефінансуються Національним банком України, у портфелі банку на продаж.

1417 |А|. Неамортизована премія за борговими цінними паперами, що рефінансуються Національним банком України, у портфелі банку на продаж.

1418 |А|. Нараховані доходи за борговими цінними паперами, що рефінансуються Національним банком України, у портфелі банку на продаж.

142. Боргові цінні папери, що рефінансуються Національним банком України, у портфелі банку на інвестиції.

1420 |А|. Облігації внутрішньої державної позики, що рефінансуються Національним банком України, у портфелі банку на інвестиції.

1421 |А|. Інші боргові цінні папери центральних органів державного управління, що рефінансуються Національним банком України, у портфелі банку на інвестиції.

1422 |А|. Боргові цінні папери місцевих органів державного управління, що рефінансуються Національним банком України, у портфелі банку на інвестиції.

1426 |КА|. Неамортизований дисконт за борговими цінними паперами, що рефінансуються Національним банком України, у портфелі банку на інвестиції.

1427 |А|. Неамортизована премія за борговими цінними паперами, що рефінансуються Національним банком України, у портфелі банку на інвестиції.

1428 |А|. Нараховані доходи за борговими цінними паперами, що рефінансуються Національним банком України, у портфелі банку на інвестиції.

143. Боргові цінні папери, емітовані Національним банком України, у портфелі банку на продаж.

1430 |А|. Боргові цінні папери, емітовані Національним банком України, у портфелі банку на продаж.

1436 |КА|. Неамортизований дисконт за борговими цінними паперами, емітованими Національним банком України, у портфелі банку на продаж.

1437 |А|. Неамортизована премія за борговими цінними паперами, емітованими Національним банком України, у портфелі банку на продаж.

1438 |А|. Нараховані доходи за борговими цінними паперами, емітованими Національним банком України, у портфелі банку на продаж.

144. Боргові цінні папери, емітовані Національним банком України, в портфелі банку на інвестиції.

1440 |А|. Боргові цінні папери, емітовані Національним банком України, у портфелі банку на інвестиції.

1446 |КА|. Неамортизований дисконт за борговими цінними паперами, емітованими Національним банком України, у портфелі банку на інвестиції.

1447 |А|. Неамортизована премія за борговими цінними паперами, емітованими Національним банком України, у портфелі банку на інвестиції.

1448 |А|. Нараховані доходи за борговими цінними паперами, емітованими Національним банком України, у портфелі банку на інвестиції.

149. Резерви під знецінення боргових цінних паперів, що рефінансуються Національним банком України.

1490 |КА|. Резерв під знецінення боргових цінних паперів, що рефінансуються Національним банком України, у портфелі банку на продаж

1491 |КА|. Резерв під знецінення боргових цінних паперів, що рефінансуються Національним банком України, у портфелі банку на інвестиції.

15. Кошти в інших банках.

150. Кошти до запитання в інших банках.

1500 |А|. Кореспондентські рахунки, які відкрито в інших банках.

1505 |А|. Кошти в розрахунках платіжними картками.

1509 |А|. Прострочені нараховані доходи за коштами до запитання в інших банках.

151. Строкові депозити, які розміщено в інших банках.

1510 |А|. Депозити овернайт, які розміщено в інших банках.

1511 |А|. Гарантійні депозити та грошове покриття в інших банках.

1512 |А|. Інші короткострокові депозити, які розміщено в інших банках

1515 |А|. Довгострокові депозити, які розміщено в інших банках.

1517 |А|. Прострочена заборгованість за строковими депозитами, які розміщено в інших банках.

1518 |А|. Нараховані доходи за строковими депозитами, які розміщено в інших банках.

1519 |А|. Прострочені нараховані доходи за строковими депозитами, які розміщено в інших банках.

152. Кредити, які надано іншим банкам.

1520 |А|. Овердрафт за кореспондентськими рахунками інших банків.

1521 |А|. Кредити овернайт, які надано іншим банкам.

1522 |А|. Кошти, які надано іншим банкам за операціями репо.

1523 |А|. Інші короткострокові кредити, які надано іншим банкам.

1524 |А|. Довгострокові кредити, які надано іншим банкам.

1525 |А|. Фінансовий лізинг, який надано іншим банкам.

1526 |А|. Пролонгована заборгованість за кредитами, наданими іншим банкам.

1527 |А|. Прострочена заборгованість за кредитами, які надано іншим банкам.

1528 |А|. Нараховані доходи за кредитами, які надано іншим банкам.

1529 |А|. Прострочені нараховані доходи за кредитами, які надано іншим банкам.

158. Сумнівна заборгованість інших банків.

1580 |А|. Сумнівна заборгованість за коштами до запитання в інших банках.

1581 |А|. Сумнівна заборгованість за строковими депозитами, які розміщено в інших банках.

1582 |А|. Сумнівна заборгованість за кредитами, які надано іншим банкам.

1589 |А|. Сумнівна заборгованість за виплаченими гарантіями, виданими іншим банкам.

159. Резерв під заборгованість інших банків.

1590 |КА|. Резерви під нестандартну заборгованість інших банків.

1591 |КА|. Резерви під стандартну заборгованість інших банків.

16. Кошти інших банків.

160. Кошти до запитання інших банків.

1600 |П|. Кореспондентські рахунки інших банків.

1605 |П|. Кошти в розрахунках платіжними картками інших банків.

1608 |П|. Нараховані витрати за коштами до запитання інших банків.

161. Строкові депозити інших банків.

1610 |П|. Депозити овернайт інших банків.

1611 |П|. Гарантійні депозити та грошове покриття інших банків.

1612 |П|. Короткострокові депозити інших банків.

1615 |П|. Довгострокові депозити інших банків.

1618 |П|. Нараховані витрати за строковими депозитами інших банків.

162. Кредити, які отримано від інших банків.

1620 |П|. Овердрафт за кореспондентськими рахунками, які відкрито в інших банках.

1621 |П|. Кредити овернайт, які отримано від інших банків.

1622 |П|. Кошти, які отримано від інших банків за операціями репо.

1623 |П|. Інші короткострокові кредити, які отримано від інших банків.

1624 |П|. Довгострокові кредити, які отримано від інших банків.

1628 |П|. Нараховані витрати за кредитами, які отримано від інших банків.

17. Сумнівна заборгованість та резерви за нарахованими доходами за міжбанківськими операціями.

178. Сумнівна заборгованість та резерви за нарахованими доходами за міжбанківськими операціями.

1780 |А|. Сумнівна заборгованість та резерви за нарахованими доходами за міжбанківськими операціями.

179. Резерви під сумнівну заборгованість за нарахованими доходами за міжбанківськими операціями.

1790 |КА|. Резерви під сумнівну заборгованість за нарахованими доходами за міжбанківськими операціями.

18. Дебіторська заборгованість за операціями з банками.

181. Дебіторська заборгованість за операціями з банками.

1811 |А|. Дебіторська заборгованість за операціями з готівкою.

1819 |А|. Інша дебіторська заборгованість за операціями з банками.

188. Сумнівна дебіторська заборгованість за операціями з банками.

1880 |А|. Сумнівна дебіторська заборгованість за операціями з банками.

189. Резерв під дебіторську заборгованість за операціями з банками.

1890 |КА|. Резерв під дебіторську заборгованість за операціями з банками.

19. Кредиторська заборгованість за операціями з банками.

191. Кредиторська заборгованість за операціями з банками.

1911 |П|. Кредиторська заборгованість за операціями з готівкою.

1919 |П|. Інша кредиторська заборгованість за операціями з банками.

2. Операції з клієнтами

20. Кредити, які надано суб’єктам господарської діяльності.

200. Рахунки суб’єктів господарської діяльності за овердрафтом.

2000 |А|. Рахунки суб’єктів господарської діяльності за овердрафтом.

2008 |А|. Нараховані доходи за овердрафтом.

201. Кошти, які надано суб’єктам господарської діяльності за операціями репо.

2010 |А|. Кошти, які надано суб’єктам господарської діяльності за операціями репо.

2018 |А|. Нараховані доходи за коштами, які надано суб’єктам господарської діяльності за операціями репо.

202. Рахунки суб’єктів господарської діяльн



← prev content next →