Основи менеджменту (2014)

8.1. Основи менеджерського планування

Планування повинно забезпечити господарське використання найціннішого достатку - часу. Тобто: час, який ми маємо, можна використати для продуктивної та успішної діяльності (максимальний критерій); або досягти поставленої мети з найменшою витратою часу (мінімальний критерій).

Чим раціональніше ми розподілимо свій час, тим краще зможемо використати його в своїх особистих і професійних інтересах. Планування як складова завдань і правил самоменеджменту означає:

підготовку до реалізації мети + структурування (упорядкування) часу.

Планування щоденної роботи, середніх та довготривалих акцій і результатів означає також виграш у часі, досягнення успіху і більшу впевненість у собі.

Так як будь-яка фірма планує або повинна планувати свою збутову та виробничу діяльність, так і кожна людина повинна думати і працювати, заглядаючи в майбутнє, і не віддаватися у владу подій. Потрібно, щоб кожна людина стала в діловій сфері сама для себе підприємцем і планувала використання обмеженого часу для досягнення своєї мети. Головна перевага, яка досягається шляхом планування роботи, полягає утому, що планування часу приносить виграш у часі.

Загальний практичний досвід на виробництві свідчить про те, що збільшення затрат часу на планування веде до скорочення часу на виконання і в кінцевому підсумку - до заощадження часу в цілому.

Очевидно, що цей процес не може бути довільно розтягнутий, колись наступить оптимум і подальше збільшення часу на планування стане неефективним.

Динаміка і часткова непередбачуваність виробничої діяльності, як правило, призводять до того, що абсолютний оптимум ніколи не може бути запланований і досягнутий, однак, якщо добитися щоденного виграшу до ЗО хв., то це вже можна вважати за успіх. Загальним правилом можна вважати таке: хто регулярно протягом 10 хвилин готує свій робочий день, той може щоденно заощаджувати 2 години, а точніше, ліпше виконувати важливі справи.

Від загального планового періоду (рік, місяць, тиждень, день) потрібно максимально один відсоток часу витрачати на планування. Для розробки плану дня необхідно 5-10 хвилин.