Фондовий ринок (1999)

ЗАМІСТЬ ПЕРЕДНЬОГО СЛОВА

Люди, недостатньо обізнані з фінансовими справами, можуть не уявляти собі справжньої суті поняття “фондовий ринок”. Коли ж нагадати його інші визначення — “ринок капіталів”, “ринок інвестиційних цінних паперів”, — тоді все стає на свої місця: фондовий ринок — це ринок, на якому продаються і купуються цінні папери з метою вкладення капіталу, тобто основного компонента ринкової економіки.

У нелегкі часи радикальних економічних перетворень досить складно з усього величезного комплексу реформаторських заходів щодо становлення ринкової економіки виділити пріоритетні, першочергові. Наприклад, досить поширеною є думка, що потрібно спочатку стабілізувати ситуацію у сфері матеріального виробництва, а вже потім братися за розвиток фондового ринку. При цьому, однак, не береться до уваги, що саме фондовий ринок служить одним із факторів стабілізації і розвитку суспільного виробництва. На підтвердження цього маємо фінансові кризи, що періодично повторюються і детонаторами яких найчастіше є цінні папери, ринкова вартість котрих (через невміння керувати прихованими процесами фондового ринку) не відповідає реальній. Образно кажучи, система обігу грошей (коштів) і цінних паперів — це своєрідна система кровоносного обігу всього економічного організму країни. Отже, складно це чи ні, але формування фондового ринку потрібно здійснювати одночасно зі стабілізаційними заходами у сфері виробництва.

Працюючи над цією книжкою, автор поставив собі за мету розповісти просто про складне: полегшити читачеві засвоєння складної механіки світу цінних паперів, а водночас ознайомити його з чинними законами і правилами, знаючи які читачу буде набагато простіше увійти в цей світ і не почувати себе в ньому стороннім. Чи домігся автор своєї мети — хай судить читач.

В. Чирков
← prev content next →