Паблік рилейшнз у бізнесі (2006)

9.3. Адаптаційний паблік рілейшнз у бізнесі

Одна справа, коли проблеми бізнесмена виникають за його виною, інша – коли він до них немає ніякого відношення. Мова йде про об’єктивні кризи.

Об’єктивна криза – це широкомасштабна криза, яка викликана обставинами, що не підлягають контролю з боку організації. За умов виникнення такої кризи питання постає у тому, наскільки підприємство та його керівники змогли адаптуватися до зовнішніх обставин.

Найперше завдання адаптаційного ПР – це збереження людини у числі фігур, яким потрібний особистий імідж. Після перетворення на простого українця людині вже не здатний допомогти ніхто. Наприклад, після захисту дисертації, якщо людина не з’являється у колі їй подібних – через півроку про неї просто забудуть. Отже, якщо вже досягли певних висот – серед них і потрібно крутитися, навіть якщо це вам і не приємно.

Друге завдання – по можливості виключити вплив кризи на імідж людини, локалізувати її прояви. Поки оточуючі вважають, що справи на підприємстві ідуть добре і серйозних проблем не існує, його керівництво користується кредитом довіри, йому дають гроші у борг, з ним радяться і підтримують.

Третє завдання – обернути адаптаційну кризу на користь підприємства.

За причинами виникнення об’єктивні кризи діляться на:

природні;

законодавчі;

регіональні;

політичні;

глобальні;

індивідуально-обумовлені;

персональні.

Для їх уникнення з допомогою ПР здійснюється:

адаптація умов „під себе”.

адаптація себе до нових умов.

створюється антикризовий імунітет.← prev content next →