Основи менеджменту (2014)

1.3. Необхідність та суть управління сумісною діяльністю

З метою упорядкування роботи на підприємствах, а також для розвитку продуктивних сил сучасного суспільства, виникла необхідність у координації різних видів праці в ринкових системах.

Значення управління в цьому процесі не можна недооцінювати.
Управління поділяється на певні види:
1. Технічне управління природними та технологічними процесами.
2. Державне управління, що здійснюється за допомогою правових систем, через різні відомства, міністерства і органи місцевих влад.
3. Управління господарською сферою.
Також існує необхідність управління за допомогою ідеології. Воно здійснюється для того, щоб донести до свідомості членів суспільства певні концепції їх розвитку.

Управлінська діяльність здійснюється за допомогою об'єкта і суб'єкта управління.
Об'єкт управління – це певна ланка, керівництво якою здійснює суб'єкт управління. У виробничій сфері – це філіали підприємств, дільниці, цехи та інші відокремлені підрозділи.

Управлінська праця сприяє взаємодії суб'єкта та об'єкта управління. Для максимальної ефективності, суб'єктивне і об'єктивне управління повинно повністю відповідати одне одному. Вони також повинні бути сумісними в процесі свого функціювання. Якщо цього не буде, то цей процес негативно вплине на діяльність підприємства в цілому, а також на відносини керівника і працівника. Саме в цьому полягає суть управління сумісною діяльністю.