Міжнародна торгівля (2001)
Вступ
– сутності концепцій, етапів і показників розвитку міжнародної торгівлі;
сучасних форм організації міжнародного обміну товарами, послугами, патентами та ліцензіями;
– особливостей і тенденцій застосування методів міжнародної торгівлі;
– формування та розвитку системи регулювання міжнародної торгівлі на корпоративному, національному, міжнаціональному, наднаціональному та глобальному рівнях;
– сутності та процесу укладання міжнародних комерційних контрактів;
– організації процесу виконання укладених торговельних контрактів;
– нормативно–правового регламентування міжнародних комерційних контрактів та врегулювання міжнародних комерційних спорів.
У посібнику зроблена спроба всебічно висвітлити питання організації і регулювання міжнародної торгівлі, включаючи сучасні механізми укладання міжнародних комерційних контрактів, що відрізняє його від багатьох інших видань, які розглядають тільки організацію і техніку міжнародної контрактної справи, не приділяючи при цьому уваги питанням сучасної організації та регулювання міжнародної торгівлі, тенденціям розвитку її різноманітних форм і методів пріоритетам формування зовнішньоторговельних політик, або навпаки, розглядають тільки питання теорії міжнародної торгівлі.
Саме це обумовило структурну побудову посібника. Він складається з двох частин: організація та регулювання міжнародної торгівлі та міжнародні комерційні контракти. У першому розділі послідовно розглядаються чотири комплексні теми: сутність, етапи та показники розвитку міжнародної торгівлі; форми міжнародної торгівлі; методи міжнародної торгівлі; регулювання міжнародних торговельно–економічних відносин. Другий розділ складається з семи тем, що всебічно висвітлюють процеси укладання та виконання міжнародних комерційних контрактів.
Деякі статистичні дані та інша інформація, наведені в посібнику, не є найновішими на момент виходу його з друку, що зумовлено прагненням авторів проілюструвати деякі явища, методики розрахунку показників розвитку міжнародної торгівлі тощо, аналізувати новітні статистичні дані стосовно стану і розвитку міжнародної торгівлі.
Посібник підготовлено викладачами кафедри міжнародної менеджменту факультету міжнародної економіки і менеджменті Київського національного економічного університету: частина І розділи 1, 2, 4, 3.7 — канд. екон. наук, доцент Т. М. Циганкова розділи 3.1—3.6 — канд. екон. наук, доцент Т. М. Циганкова та канд. екон. наук, доцент Т. В. Кальченко; частина II — канд. екон. наук, доцент Л. П. Петрашко.