Економічний ризик: ігрові моделі (2002)
4.7.6.5. Модифікований принцип квазірівності
Крок1.Серед стратегій відшукуються такі, що задовольняють принцип рівності локальних критеріїв. Якщо хоч одну таку стратегію знайдено, то вона оптимальна для СПР.
Якщо ж така стратегія відсутня (а це має місце у більшості випадків), то переходимо до виконання кроку2.
Крок5.Якщо оптимальними виявляться кілька стратегій, то перевага віддається тій, що має вищий пріоритет, який визначається згідно з правилом: кращій стратегії відповідає більше (з урахуванням знака) відхилення від опорної гіперплощини (вважається, що E = (E H)+).
Нехай СПР, окрім вибору принципу квазірівності, вносить у процес вибору оптимальної стратегії суб’єктивізм також завдяки вибору рівня допустимого відхилення значень цільових функцій:
Приклад4.4. Виходячи з умови прикладу 4.1 і вважаючи, що для СПР обидва локальні критерії мають однаковий пріоритет: а)побудувати лінію, що апроксимує область компромісів для вектора локальних критеріїв; б) вибрати оптимальну стратегію згідно з принципом рівномірності; в) вибрати оптимальну стратегію згідно з принципом максимального відхилення.
Розв’язання. Скористаємося результатами прикладу 4.1 і запишемо нормалізовані вектори локальних критеріїв якості стратегій: