Проектний менеджмент (2001)

5. 1. Варіанти згортання проектної діяльності

Проекти можуть мати заплановане завершення. Але багато проектів припиняють своє існування здійснення не заплановано. Проекти можуть "нормально" закінчуватись у двох випадках:

- Проект закінчується, коли пропонують вирішення проблеми. На практиці може бути пропонувати кілька варіантів вирішення проблем, надання комерційних або технічних планів. Реалізація проекту на практікці не входить у завдання проектної групи. До таких проектів належать будівельні плани або моделі будівництва, пропозиції щодо оформлення товарів або концепції з реклами товарів або послуг. До цієї групи проектів можна зарахувати створення "віртуального" продукту через співробітництво різних спеціалістів, що використовують різні технології ІНТЕРНЕТУ.

- Проект закінчується, коли вирішення проблеми у вигляді результату проектної діяльності застосовується на практиці. До таких проектів належать введення нового продукту на ринок, створення фірми, об'єднання фірм, створення і введення комп'ютерної програми у фірму. До цієї групи проектів можна зарахувати всі нестандартні будівельні об'єкти (будівлі особливого призначення, мости, вежі).

Проекти "нестандартного змісту" можуть бути припинені у таких випадках:

- Проектна діяльність може бути припинена за рішенням замовника. Він скасовує замовлення на проект, бо процес реалізації проекту не відповідає плануванню, збільшується ризик невдачі або після контролю попередніх результатів розрахунки показують, що потрібно очікувати перевитрат фінансів або діяльність продовжується більше передбаченого терміну;

- Проектна діяльність за документами ще не припинена, але спеціалісти проектної групи перейшли на виконання інших завдань. У певний момент проект припиняє своє існування і документально;

- Проектна діяльність триває більше запланованого терміну, поки є резерви фінансування і не всі спеціалісти знайшли нове робоче місце.