Словник-довідник менеджера по управлінню конкурентоспроможністю (1999)
ВСТУП
Що ж являє собою КС? Як її досягти та утримувати в умовах жорсткої конкуренції на внутрішньому та світовому ринках?
Досягнення та послідовне підвищення КС — це не суто економічні чи технічні проблеми. Це зовсім інше інтелектуальне мислення керівників, фахівців, робітників — усіх працюючих на всіх рівнях та в усіх сферах економіки. Це вміння управляти досягненням КС. І головний тягар у вирішенні цієї проблеми лягає на плечі менеджерів будь-якого рівня та сфери діяльності — від прем’єр-міністра до бригадира виробничої дільниці. Але перш за все треба оволодіти термінологією КС, основними поняттями управління процесом досягнення КС. На сьогодні у спеціальній літературі відсутній будь-який посібник, котрий давав би змогу менеджерам ознайомитись — бодай у стислій формі — з термінологією у сфері управління КС. Тому й виникла ідея підготувати перше видання стислого словника-довідника менеджера по управлінню КС.
Головне призначення словника-довідника — надати допомогу менеджерам усіх рівнів в опануванні термінами, що з’явилися останнім часом в науці й практиці управління КС.
Укладач не ставив перед собою завдання висвітлити в пропонованому виданні всі терміни, що охоплюють управління, а обмежився лише основними, найнеобхіднішими при знайомстві з управлінням КС як нової наукової, навчально-методичної та практичної діяльності, яка закладає підвалини формування в Київському національному економічному університеті української школи управління конкурентоспроможністю як нового науково-дослідного, навчально-методичного та консультативного напрямку знань і на цій основі запровадження у навчальному процесі нової технології опанування форм і методів управління КС.
Ми усвідомлюємо, що в роботі над словником не все вдалося стосовно його структури, складу термінів та глибини їх розкриття. Складність полягає в тому, що формування нових термінів йде безперервно, по багатьох із них ще не склалося єдиної думки, трактування окремих понять управління та КС залишається дискусійним. Однак навіть у такій редакції (як перша спроба) підготовлений словник-довідник по управлінню КС, безумовно, стане до нагоди
– практичним працівникам фірм усіх форм власності малого, середнього та крупного бізнесу;
– студентам, аспірантам та викладачам вищих навчальних закладів;
– учням та викладачам економічних дисциплін середніх шкіл, коледжів, ліцеїв.
Укладач із вдячністю розгляне всі зауваження та пропозиції, які сприятимуть покращенню словника-довідника як по суті, так і по його структурі, і врахує їх при підготовці другого видання.
Велику технічну роботу виконала студентка факультету маркетингу КНЕУ Олена Шарова, за що автор їй глибоко вдячний.