Іпотечне кредитування на ринку України (2014)

Сучасний стан іпотечних пропозицій в Україні в 2014 році

Враховуючи, що вартість квартири є досить високою, кожен потенційний позичальник добре зважує, чи варто купувати квартиру, а тим паче чи варто брати її в іпотеку в Україні в 2014 році. Якщо вже зважується на багаторічні борги, то необхідно знайти надійного партнера, який допоможе отримати все ж таки житло.

Які є важливими характеристики банків при виборі іпотечного кредитування:
  1. по перше, сума кредиту повинна бути такою, щоб вона не перевищувала половину доходу сім'ї ( тут важливо не тільки мати офіційну заробітну плату, але і пред'явити банкіру докази інших джерел надходжень коштів)
  2. відсутній або мінімальний відсотковий внесок за квартиру - один із пріоритетних моментів при виборі банку;
  3. підсумковий річний відсоток іпотечного кредиту в Україні в 2014 році( він залежить від суми виплат);
  4. наявність спеціальних пропозицій із продажи житла, особливо важливо, коли є акціх або пільги для певних верств населення.


Однак із вищепереліченого найважливішим для українського споживача є питання відсутності першого внеску. На сьогодні влада приймає заходи, щоб покращити умови кредитування населення в Україні 2014 році. Так, вирішено розробити програму, яка дозволить суттєво знизити відсоток - від 4 до 17% на рік.

Ця програма, в першу чергу, буде направлена на державних службовців та пільговиків, які мають намір придбати нерухомість для проживання через іпотеку. Також є варіанти оренди даного житла із можливістю його подальшого викупу. Досить багато українців в 2014 році будуть готовими стати учасниками такої програми. Так, за даними статистики, за такою пропозицією відгукнулось понад 1 млн.людей.

Однак, на жаль, для молодих сімей така іпотека є недоступною. Програми про допомогу купівлі житла молодим сім'ям поки нема.